Kolonie

Idź do spisu treści

Menu główne

Plan Podróży


Dzień 1.
Przylot na lotnisko F. Chopina w Warszawie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad. Następnie wybierzemy się w szaloną podróż w czasie, prawdziwym socjalistycznym wozem Nysa 522 po Warszawie. Czas trwania ok. 4 godz. ! W programie m.in.: typowe war-szawskie uliczki, z ich bramami, kapliczkami i artystycznymi barami, pokaz slajdów przed-wojennej Warszawy. Po emocjonującej wyprawie zrelaksujemy się na lunchu w prawdziwie socjalistycznym barze mlec-znym, gdzie serwują najlepsze pierogi w mieście! Czas wolny. Nocleg w hotelu.
Dzień 2.
Po śniadaniu wyjazd uczestników z War-szawy do miejscowości Ruciane Nida, gdzie uczestnicy wezmą udział w spływie kajakowym. Wieczorem ognisko inte-gracyjne z kiełbaskami i zabawa inte-gracyjną. Nocleg na polu namiotowym.
Dzień 3.
Śniadanie w formie szwedzkiego bufetu. Spływ: Jezioro Krutyńskie - Ukta. Trasa o długości 13,5 km. W trakcie spływu przerwa i zwiedzanie zabytkowego młyna wodnego w Krutyńskim Piecku oraz Klasztoru Starowierców w Wojnowie. Po dopłynięciu do Ukty obiad. Nocleg na polu namiotowym u Wajsa - jednym z najpiękniejszym pól namiotowych na szlaku. Wieczorem relaks w tradycyjnej fińskiej saunie. Następnie zabawa z ogniskiem i kiełbaskami. Nocleg.

Dzień 4.
Po śniadaniu Spływ przepięknym odcinkiem rzeki Krutyni na trasie Ukta-Nowy Most (rezerwat dolnej Krutyni Dolnej im. M. Wańkowicza). Po dopłynięciu obiad, a następnie fakultatywnie wycieczka do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie (wstęp ok. 15 zł / osoba) . Ognisko wieczorem, naturalnie z kiełbaskami i gorącym domowym bigosem. Nocleg.
Dzień 5.
Rano obfite śniadanie, potem spływ z Nowego Mostu do Iznoty rezerwatem Krutyni Dolnej, wypływamy na chwilę na jez. Bełdany i rzucamy okiem na słynną Galindię ( z wody) po czym wracamy do Mostu w Iznocie. Trasa liczy ok. 10 km. Około godziny 14 pod-sumowanie i zakończenie spływu. Transfer uczestników do Krutyni lub na dworzec kolejowy w Rucianem-Nidzie. Przejazd koleją do Gdańska. Zakwaterowanie w hotelu. Obi-adokolacja. Nocleg.
Dzień 6.
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Trójmi-asta z przewodnikiem. W programie m.in.: Stare i Główne miasto - Wielki Młyn, Ratusz Staromiejski, Kościół Św. Mikołaja, Kaplica Królewska, Żuraw Gdański, stary port na Motławie, Długi Targ, Ratusz Głównomiejski lub Dwór Artusa z Sienią Gdańską, Kościół NMP. Obiad. Następnie dlaszy ciąg zwiedzania Westerplatte, Główne Miasto Westerplatte, Port
Północny, przedbramie Traktu Królewskie-go, ul. Długa, Wielka Zbrojownia, Kościół NMP, ul. Mariacka, Żuraw Gdański, stary port na Motławie, Długi Targ, Ratusz Głównomiejski lub Dwór Artusa, lub Dom Uphagena. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 7.
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd busem do Malborka, gdzie zobaczymy Muzeum Zamkowe oraz zamek krzyżacki. Obiad. Następnie przejazd do Torunia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zak-waterowanie. Kolacja i nocleg.
Dzień 8.
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Krakowa na południe Polski w wagonach sypialnych. Czas podróży ok. 8 godz. Po drodze możliwość zwiedzania urokliwych krajobrazów Polski z perspektywy pociągu. Zakwaterowanie w Hotelu w Krakowie. Ko-lacja. Nocleg.
Dzień 9.
Po śniadaniu zwiedzanie najznakomitszych zabytków Krakowa. W programie m.in.: Wawel, Brama Floriańska, Sukiennice, Ba-zylika Mariacka. Obiad. Dalsze zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 10.
Po śniadaniu wyjazd do Wieliczki gdzie uczest-nicy będą mieli możliwość zwiedzania zabytkowych podziemnych korytarzy kopalni soli. Powrót do Krakowa. Rejs statkiem z kolacją po Wiśle pozwoli zachwycić się zabytkami Kra-kowa z perspektywy wody. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 11.
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Za-kopanego na Podhale. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejazd do miejscowości Sromowce Wyżne. Wyprawa trwa, w zależności od stanu wody, od dwóch do trzech godzin. Pierwszym odcinkiem jest Przełom Czorsztyński, na którym dno doliny sięga 300 metrów. Druga część spływu obejmuje strefę pomiędzy Niedzicą a Czerwonym Klasztorem i tu szerokość dna dochodzi nawet do 700 metrów. Trzeci odcinek zaczyna się w Sromowcach Niżnych a kończy w Szczawnicy i w tej części turyści mogą podziwiać najbardziej malownicze widoki. Na długości 9 kilometrów Dunajec tworzy trzy pętle i 7 ostrych zakrętów. Obiad. Powrót do Zakopanego. Czas wolny. Kolacja w tradycyjnej góralskiej karczmie przy kapeli. Nocleg.
Dzień 12.
Po śniadaniu wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch, z którego rozpościera się niesamowita panorama Tatr.
Obiad. Reszta dnia w Gorących źródłach termal-nych w Szaflarach bądź w Zakopanem. Kolacja i Nocleg.
Dzień 13.
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kra-kowa bądź Warszawy. Zakończenie imprezy.Wyprawa zorganizowana pod patronatem polskiego Tour Operatora- Kangur Tour

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego